Czy zmniejszenie podatku od nieruchomości w Polsce jest możliwe? Odpowiadamy: jest! Jesteśmy niejednokrotnie świadkami tego, że przedsiębiorcy płacą zbyt wysoki podatek, a potem – nawet po 5 latach – odzyskują jego nadpłatę.
Co prawda, polski system opodatkowania nieruchomości nie jest ani prosty, ani nawet jednolity – ale polski system podatkowy w ogóle nie jest prosty, jednoznaczny ani jednolity… No cóż, skupmy się jednak tylko na podatku od nieruchomości.
Aby możliwe było zmniejszenie podatku od nieruchomości, nie wystarczy znajomość tylko ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, czyli pospolicie mówiąc: o podatku od nieruchomości (choć ustawa ta reguluje także inny daniny lokalne). Czytaj dalej Zmniejszenie podatku od nieruchomości w Polsce →
Jak zmniejszyć podatek od nieruchomości? To pytanie dręczy niejednego przedsiębiorcę… Wielu z nich jest na stanowisku, że skoro urząd zaakceptował złożoną przeze mnie deklarację, to znaczy, że prawidłowo opodatkowałem grunty i budynki lub budowle – co nie zawsze jest zgodne z prawdą. Pamiętajmy, że to przedsiębiorca deklaruje podatek: jeśli zadeklaruje go w zawyżonej wartości, urząd będzie czerpał z tego pożytki, ale z drugiej strony urząd nie ma obowiązku znać dokładnego stanu faktycznego Waszych nieruchomości.
Dzisiaj chcieliśmy Wam pokazać, jak opodatkować grunty zajęte na sieci techniczne. Bardzo często mamy działkę, przez którą przebiega sieć wodociągowa, kanalizacyjna (pod gruntem) czy sieć elektryczna (nad gruntem). Czy i jak zmniejszyć podatek od nieruchomości w tym przypadku? Czytaj dalej Jak zmniejszyć podatek od nieruchomości? →
Strona poświęcona optymalizacji, zmniejszeniu i odzyskaniu podatku od nieruchomości. Polecamy artykuły, jak zmniejszyć i odzyskać podatek od nieruchomości.